Aydın Cam Balkon Firması

Aydın cam balkon firması mı arıyorsunuz? EGE CAM BALKON Aydın ve ilçelerine katlanır, sürme, ısıcamlı ve giyotin cam hizmeti vermektedir.

Biliyor Muydunuz?

 • Slidex cam balkon bayilerinin üretim standartları, malzeme, işçilik, fiziki koşullar, montaj standartları ve müşteri memnuniyeti açısından denetlendiğini…
 • Slidex’in, cam balkonun menşei olan Finlandiya’dan ülkemize geldiğini ve pazarda lider olma yolunda ilerlediğini…
 • Giyotin cam, rolling roof, cam çatı ve otomatik tente gibi ürünlerin üretimi ilk olarak gerçekleştiren markanın Slidex olduğunu…
 • Slidex’in otomatik kapak, çevirmeli açma mekanizması, ısıcamlı cam balkon, ispanyoletli açma mekanizması ve jaluzili cam balkon gibi birçok yeniliği Türkiye pazarına sunduğunu…
 • En yüksek alüminyum saflık oranına sahip ürünlerin pazara Slidex tarafından sürüldüğünü…
 • En hızlı servis veren markaların başında olduğunu…
 • Slidex’in birçok kalite ödülüne sahip olduğunu…
cam balkon giyotin cam balkon otomatik tente branda teras kapama ofis bölme demir pergola Serhat GÖKALP
“Merhabalar oncelıkle hayırlı ısler cam balkon yaptırmaya karar verdım ve Ege cam balkonu arayıp kesıf ıstedım kesıfe gelen selım bey olcumuzu alıp gayet acıklayıcı ve samımı bır sekılde bıze guven verdı ve anlastık 12 gun ıcerısınde montajınızı teslım ederız dedı ve gununu sasmadı cok tesekkur edeeıyorum ege cam balkon ve aılesıne herkese tavsiye ederim”
İbrahim AKTÜRK
“Gerek Isıcamlı katlanır camlarımın yapılması, gerek verandamıza yapılan katlanır camlar ve gerekse de, verandamıza giriş sürme camlı kapılar mükemmel oldu. Mustafa Pilavcı Bey’e emekleri için teşekkür ederim. Aynı kibarlıkta sinekliklerimizinde yakında yapılacağını umar, işlerinde başarılar dilerim”
Furkan GÖKÇÖL
“Yaklaşık 2-3 aydır cam balkon yaptırma düşüncesi vardı aklımda, bu firma ile iletişime geçmeden önce İzmir’de eş-dost tavsiyesi ile birkaç firmadan teklif aldım; hatta ölçü almaya da geldiler ancak hem uçuk fiyatlar hem de profesyonel olmayan tavırlarından dolayı bu düşüncemden vaz geçtim. Daha sonra karşıma internette dolaşırken Ege Cam Balkon firması çıktı tekrardan neden olmasın diye düşündüm ve teklif istedim anında dönüş yapıp ölçü almaya geldiler açıkçası Mustafa Bey bana güven verdi… Piyasanın çok altında fiyatla, kaliteli malzeme ve işçilikle ileri düzey hizmet almak istiyorsanız düşünmeden iletişime geçmenizi tavsiye ederim. Ayrıca cam balkon bir kenara Mustafa Bey’in tatlı sohbeti yeter.”
Kaynak: https://g.page/egecambalkon

Abone olun ve yenilikleri kaçırmayın.

Tüm yenilikleri taze olarak e-posta adresinize gönderelim.


Cam Balkon Videolarını İzlemek İçin Tıklayın

Aydın Cam Balkon Firması Ege Cam Balkon

Sizlere bir kaç video ile birlikte sunduğumuz hizmetlerden bahsetmek istiyoruz. UFUK ve SLİDEX markaları ile her türlü talebe cevap verebiliyoruz.

Aydın Isıcamlı Cam Balkon Modeli TERMO-ISI

4 + 30 + 4 mm temperli cam kullanılarak üretilen contalı TERMO-ISI modeli, sınıfının en iyi ürünlerinden birisidir. Balkonları odalara dahil etme imkanı sunan ürün; aynı zamanda jaluzili olarak da kullanılabilmektedir. Isıcamlı camlama ürünümüzde talep edilmesi durumunda konfor Isıcam’lı üretim de gerçekleştirebiliriz. Teras, kış bahçesi, balkon, ticari mekan gibi aklınıza gelebilecek nerede ise her yerde kullanılabilir. Kanat aralarında yüksek izolasyon sağlayan esnek siyah contalar bulunmaktadır. Sistem ispanyoletli-kollu olarak da üretilebilmektedir. Bu özellik sayesinde yüksek oranda kullanım kolaylığı sağlamaktadır.

UFUK – İspanyoletli Kollu Katlanır Cam Balkon Aydın

UFUK katlanır cam balkon sisteminde 8 mm temperli cam kullanılmaktadır. Ürün hem altta hem de üstte damlalık profiline sahiptir. Bu sayede azami su izolasyonu sağlamaktadır. UFUK katlanır cam balkon modelinin bir diğer özelliği de ispanyolet ve kol mekanizması uygulanabilmesidir. Bir miktar fiyat farkı ile siz de bu kullanım kolaylığından faydalanabilirsiniz. Bu yenilikler müşterilerimizde büyük heyecan yarattı. Rutinin dışına çıkan tasarımlar ile birçok yeni müşteriye ulaştık ve ulaşmaya devam ediyoruz. Klasik ürünlerden daha fazlasını bekleyenler için birçok çözümümüz mevcut.

MAKROWİN Sürme Cam Balkon

Tasarım sürme cam balkon ürünlerinde çok önemli bir olgudur. İyi tasarlanmamış ürünler, parçaların birbiri ile uyumsuzluğu nedeni ile sorunlara sebep olabilmektedir. MAKROWİN sürme sistemleri tam da bu noktada devreye girmektedir. Uzun süren arge çalışmaları neticesinde tasarlanan ve üretime giren MAKROWİN sürme cam balkon modelleri, yıllarca sorunsuz kullanım olanağı sunmaktadır. Çelik rulmanlı ve yaylı tekerlek sistemi, uzun yıllar sorunsuz kullanım anlamına gelmektedir. Eşikli ve eşiksiz modeller, farklı amaçlarla farklı alanlar için tercih edilmektedir. Sürme cam balkon modellerinde 8 mm temperli cam kullanılmaktadır.

SLİDEX – Motorlu Giyotin Cam

Hizmetlerimiz ve ürünlerimiz sadece manuel olarak kullanılabilen ürünlerle de sınırlı değil. Dikey olarak çalışan; hem korkuluk hem cam balkon olarak kullanılabilen SLİDEX motorlu giyotin cam sistemi, birçok müşterimizin öncelikli tercihi arasına girmiştir. Triger kayışlı sistem; çalışma esnasında meydana gelebilecek sorunları asgari seviyeye indirmektedir. Sadece mosel ve somfy gibi en kaliteli motorları kullanıyoruz. Yüksek torklu bu tüp motorlar sayesinde, servis talepleri nerede ise sıfır seviyesine düşmüştür. Uzaktan kumanda ile yukarı ve aşağı hareketleri dilediğiniz gibi kontrol edebilirsiniz. Aydın giyotin cam uygulamaları hakkında daha geniş bilgiler verdiğimiz bir sayfamız var. Ürünü merak ediyorsanız; ziyaret etmenizi öneririz.

Jaluzili Isıcamlı Cam Balkon

Birçok cam balkon üreticisinin sunmak istemediği bir ürün… Jaluzili ısıcamlı cam balkon modelleri aslında oldukça kullanışlıdır. Üretiminin zor ve teslimat süresinin uzun olması, üretici firmaları bu ürünü sunmaktan alıkoymaktadır. Firmamız bunu da çözmüş durumda. 10 gün içerisinde ısıcamlı jaluzili cam balkon sistemlerinin üretimini tamamlayabiliyoruz. Şu ana kadar sıfır arıza ile kullanılmaya devam eden ürünlerimiz, güvenir olduklarını kanıtlamışlardır. Jaluzili cam balkon talepleriniz için bizi hemen arayabilir ve ücretsiz bir keşi talep edebilirsiniz. Fiyat farkı m2 başına 50 euro civarındadır. Perde masrafından da kurtulacağınızı hesaba katarsak; bu kadar konfor için ödenen fark aslında çok sayılmaz. Birçok Hizmeti Tek Noktadan Alabilmenin Rahatlığını Yaşayın Müşterilerimizin işlerini tek bir firmaya emanet istediklerini biliyoruz. Çatıyı bir firmaya, camlama sistemini de başka firmaya vermek gibi, oldukça yorucu olabilecek bir sürecin içine girmek istememeleri anlaşılabilir bir durum. Biz de firma olarak müşterilerimizin bu haklı taleplerine kulak verdik. Tek bir noktadan cam balkon, giyotin cam, kış bahçesi, teras kapama, otomatik tente, cam çatı, pergola ve küpeşte gibi ürünleri tedarik edebilirsiniz. Bunu gerçekleştirmek kolay olmadı elbette. Bu hizmetleri size tek bir noktada sunabilmek için 4 cam balkon üretim personeli, 8 cam balkon montaj personeli, 4 alüminyum korkuluk uygulama personeli, 7 pergola üretim-uygulama personeli, 5 giyotin cam uygulama personeli ve 4 giyotin cam üretim personeli istihdam ediyoruz. Bunun yanı sıra satışta 3 uzman arkadaşım görev yapıyor. 5 kişilik idari ekip ve yılların tecrübesi çok düşük bir memnuniyetsiz oranı ile bu işleri sürdürmemizi sağlıyor.

Teknik Bilgiler

Cam balkon ürünleri içerisinde en popüler olanı katlanır olanıdır. Katlanır ürünlerde dikkat edilmesi gereken birçok detay vardır. Kanat genişliklerinin ve yüksekliklerinin teknik sınırlar içerisinde kullanılması gerekmektedir. 8 mm genişliğinde camlar belirli ölçülere kadar kullanılmalıdır. 250 cm’den yüksek kanatlarda gerekir ise; sabit bir alüminyum doğrama ile yükseklik 230 cm’e kadar düşürülmelidir.

Duyuru: Firmamız yaptığı yeni anlaşmalarla sizlere 3 dev markanın ürünlerini sunmanın heyecanını yaşamaktadır. Isı camlı, Isı cam konforlu ve askılı cam balkon sistemi ile mekanlara ve balkonlara yepyeni bir soluk getireceğimize inanıyoruz. SLİDEX, UFUK ve MAKROWİN ile yapamayacağımız uygulama yok.

20 Kanatlı Çift Taraflı ve Çift Kavisli Oval Cam Balkon Yapamazsınız Dediler! Yaptık!

Hikayesi: Güzelbahçe’de oturan müşterimiz çift kavisli ve 20 kanatlı bir cam balkon sistemini firmamızdan talep etti. Satış temsilcimiz keşfini yaptı ve firmada işin analizi yapıldı. Müşterimize bu balkona cam balkon sistemi kurabileceğimizi belirttik ve anlaşma imzaladık. Sektördeki birçok firma yapamazsınız dedi. Ardından ölçü ve imalat süreci başladı. Müşterimiz ve sektördeki diğer firmalar merakla sonucu bekledi. Herkesin beklentisi bu işin kötü sonuçlanacağı yönündeydi. Ege Cam Balkon olarak işi 24/03/2017 tarihinde; hem de sadece 1 günde teslim ettik. Oval balkonda 10 kanat sağa ve 10 kanat sola açılmaktadır. Müşterimize ürünü ile beraber mutlu bir yaşam diliyoruz. İnşaat sektörüne nefes aldıran cam balkon ürünleri, binalara estetik ve alan kazandırmıştır. Balkonlar hem kapalı hem de açık olarak kullanılmaya başlanmıştır. Bu fikir insanlara çok cazip gelmiştir. Binalar daha geniş ve daha güzel hale gelmiştir. Biz de Ege cam balkon olarak tüm aplikasyon çeşitlerini müşterilerimize sunmayı prensip edindik. 8 mm katlanır ve 10 mm katlanır cam balkon seçenekleri ile 3 raylı ve 5 raylı sürme cam balkon seçenekleri mevcuttur. Bu ürünlerin bazıları teknik zorunluluklardan dolayı tercih edilmektedir. Sürme veya katlanır ürün tercihi ise tamamen beğeni ile alakalıdır.

Yeni Ürün SLİDEX Serisi Cam Balkon

Yeni ürünümüz ile tanışmaya hazır olun. Tüm özellikleri tek üründe isteyenler için tasarlanan SLİDEX cam balkon sistemi, aynı zamanda yüksek beklentilere de cevap verebilecek niteliktedir. Finlandiya menşeli SLİDEX cam balkon sistemi her şey dahil şimdi sadece 280 TL. Üstelik renkli camlı!  TÜRKİYE’DE İLK DEFA ÇİFT DAMLALIK SİSTEMİ! Ürün Özellikleri
 1. Mavi, bronz, yeşil, füme veya şeffaf cam seçiminde her hangi bir fiyat farkı yok.
 2. Çekmeli değil; çevirmeli mekanizma ile kolay kullanım ayrıcalığı.
 3. Tekerlek çıkış yerini kapatan otomatik kapak sistemi. Türkiye’de tek!
 4. Perde profili opsiyonel.
 5. Alüminyum fitil fiyata dahil.
 6. Çelik milli ve rulmanlı çelik tekerlekler ile ömür boyu sorunsuz kullanım.
#Cam Balkon Ürünlerinde Renk Seçenekleri Cam balkon ürünlerinde farklı renkte alüminyum profiller de tercih edilebilir. Aydın cam balkon Ürünler RAL kataloğunda bulunan tüm renklere boyanabilir. Bu sınırsız renk seçeneği anlamına gelmektedir. Dış cephe rengine, iç duvar renklerine veya mobilya renklerine uygun renkleri tercih edebilirsiniz. Zevkler ne kadar sonsuz ise; RAL renkleri de o kadar sınırsızdır. RAL renkler düzdür. Düz renk istemeyenler olabilir. Böyle durumlar için de ahşap desen renkler mevcuttur. Açık meşe, koyu meşe, maun, ceviz ve benzeri ahşap desen renkler alüminyum profillere uygulanabilir. Cam balkon ürünlerinde renk seçenekleri bunlarla da sınırlı değildir. Temperli camlar için de farklı renk tercihleriniz olabilir. Yeşil, mavi, bronz, füme ve benzeri renkler mekanlarınıza güzellik katabilir. Bizi arayıp ücretsiz keşif talep edebilirsiniz. Ekibimiz Aydın cam balkon ürünleri ile ilgili size memnuniyetle yardımcı olacaktır. Ürünlerimiz sadece evler için değildir. İnsanların vakit geçirmeyi sevdiği kafeteryalar, restoranlar ve benzeri farklı mekanlar için de ideal ürünlerdir. Mekanlar 5-10 yıl öncesine kadar, PVC doğrama veya alüminyum doğrama sistemleri ile kapatılırdı. Açık alanlar bu ürünlerle birer kapalı alan haline gelirdi. Yasal olarak da birçok durumda sıkıntı yaratabilen uygulamalardı. Artık işler çok daha kolay. Cam balkon tüm yasal engelleri aşan doğa dostu bir üründür. Ofis ve Büro Bölme ürünlerimiz ile ilgili detaylı bilgilere göz atmak isteyebilirsiniz. Ofis bölme konusunda da yılların tecrübesini biriktirmiş durumdayız.

Aydın Katlanır Cam Balkon

Katlanır cam balkon Aydın ürünlerimiz içinde en çok bilinenidir. Bir alanın eşit genişlikte ve yükseklikte cam kanatlara bölünmesi olarak tanımlanabilir. Maksimum 250 cm kanat yüksekliğine kadar 8 mm temperli cam kullanılabilir. Bu sistemlerde camlar katlanarak bir köşede toplanır. Camlar hareketli ve katlanabilir olduğundan, dış yüzeylerini silmek çok kolaydır. Camların dış yüzeyinin silinebilir olması, hanımlar için çok önemlidir. Katlanır cam balkonlarda üretim aşaması şüphesiz önemlidir; ancak montaj aşaması daha önemlidir. Montaj aşaması kadar, hazırlık aşaması da önemlidir. Bunun için, sadece katlanır cam balkon işi ile meşgul üretici firmalara iş teslim etmek en doğrusu olacaktır. Katlanır cam balkon üretim ve montajı bilgi birikimi ve tecrübe gerektirir. Bu ise ancak odaklanma ile mümkündür. Yeniliklerin de takip edilmesi ve uygulama sürecine dahil edilmesi müşterilerimizin lehinedir. Katlanır Cam Balkon Ürünleri Ve Yalıtım Kapalı ve açık olarak mekanları tercihen kullanmak, çok cazip bir fikirdir. Yaz akşamları kanatları açarak, güzel havanın ve balkonun keyfini çıkarmak şüphesiz çok zevklidir. Bunu sağlayabilen tek ürün katlanır cam balkon’dur. İşin teknik kısmına da bir miktar değinmek gerekir. Ürünlerde kullanılacak tekerleklerin çelik bilyeli olması gerekir. Maliyeti düşüren; ancak aynı zamanda ürünün ömrünü de azaltan plastik rulmanlı tekerlekler kesinlikle kullanılmamalıdır. Kanat aralarındaki contalar ideal esneklikte olmalıdır; aksi halde fazlası ile hava geçirgenliği oluşacaktır. Katlanır cam balkon Aydın iline çok uygun bir üründür. Katlanır cam balkon ürünlerinin tasarımları gereği, PVC doğrama ürünlerine göre yalıtımı daha zayıftır. Doğru aksesuarları kullanarak ve kaliteli bir imalat yaparak yalıtım arttırılabilir. Yalıtımda neredeyse PVC sürme doğramaların seviyesi yakalanabilir.

Sürme Cam Balkon

Ege cam balkon olarak sürme cam balkon ürünlerini de müşterilerimiz ile buluşturuyoruz. Cam kanatları sürmek sureti ile çalışan bu sistemler 3 raylı veya 5 raylı olarak üretilmektedir. 3 raylı sistemde 3 kanat uygulanırken, 5 raylı sistemde 5 adet kanat uygulanmaktadır. Kanatların birbirinin içinde geçmesi ise; silme kolaylığı sağlamaktadır. Sürme cam balkon ürünlerinde bir kanat kadar alan kanatlar ile kapalı kalmak durumundadır. Cam kanatlar bir tarafa toplandığında 1 kanat kadar kapalı alan oluşacaktır. Sürme cam balkon sistemleri balkonlarda da kullanılabilmektedir. Bahçeli evlerde zemin katlarda bulunan teraslarda da kullanılabilir. Kafeterya, restoran ve benzeri mekanlarda da bu ürünler çok kullanışlıdır. Sürme cam balkon fiyatları katlanır sistemlere göre m/kare’de 10 lira civarında daha pahalıdır. Diğer sistemlerde bulunan renk seçeneklerinin tümü sürme sistemlerde de mevcuttur. Tüm RAL renkleri ve ahşap renkler alüminyum profillere uygulanabilir. Camlar da istenilen renkte üretilebilir. Sürme cam balkon Aydın gibi çok fazla kafeterya, bar ve restoranı bulunan bir şehir için vazgeçilmez bir üründür. #Neden Sürgülü Cam Balkon? Aynı anlamda kullandığımız iki terimden birisi de sürgülü cam balkon terimidir. Güzel bir manzaranın verdiği keyif sözlerle ifade edilemez. Bu hisleri kaba PVC veya alüminyum doğramalar engellemektedir. Bu durumda sürgülü cam balkon sistemleri imdada yetişmektedir. Kanatlar kapalı iken dahi, manzara keyfini sürmeye devam edebilirsiniz. İnce bir ayar ve kaliteli bir montaj ile uzun yıllar sorunsuz kullanılabilen bir sistemdir. Üretim ve aksesuar kalitesi de şüphesiz çok önemlidir. Biz firma olarak sadece cam ürünleri üretiyoruz. Bu konuda uzman bir firma olduğumuzu rahatlıkla söyleyebiliriz. Tecrübelerimiz ve müşterilerimizin geri bildirimleri bize çok şey öğretti. Sürgülü cam balkon üretimi ve montajı uzmanlık gerektirir. Eğer siz de hizmetlerimizden faydalanmak isterseniz bizi hemen arayabilirsiniz. Sürme cam balkon Aydın iklim koşullarına gayet uygundur. Sürme cam balkon İzmir mekanlarını güzelleştirmiştir ve güzelleştirmeye de devam edecektir.

Cam Balkon Fiyatları

Katlanır cam balkon fiyatları 2020 yılında montaj dahil, 260 TL’ den başlamaktadır. Seçilen alüminyum profil veya cam rengi fiyatları arttırmaktadır. Natürel renk alüminyum ve 8 mm temperli renkli camlı bir uygulamanın m/kare fiyatı maksimum 280 TL’den başlamaktadır. Natürel renk alüminyum mat gri renkte olup daldırma yöntemi ile elde edilmektedir. Ham alüminyumdaki gibi küflenme sorunları asla olmaz. Bronz renk alüminyum profiller de aynı yöntemle üretilmektedir. Sürme cam balkon fiyatları 320 TL’den başlamaktadır. Naturel renk alüminyum ve 8 mm temperli renkli cam ile yapılacak bir uygulamanın m/kare fiyatı 340 TL civarında olacaktır. 20 m/kare bir sürme cam balkon uygulaması için 6800 TL KDV dahil bir fiyat oluşturulabilir. Eğer mermer gibi ekstra bir uygulama var ise; fiyat değişecektir. Hazırlık çalışmaları ne kadar az gerekli ise; fiyat da o kadar düşük olmaktadır. 6800 TL fiyat natürel renk alüminyum ve 8 mm temperli renkli cam baz alınarak oluşmaktadır. 2019 Cam balkon fiyat listemizi incelemek ve fikir sahibi olmak isteyebilirsiniz. Sayfada daha detaylı bilgilere ulaşabileceksiniz.

Aydın Cam Balkon M2 Fiyatları

Cam balkon m2 fiyatları ile ilgili liste fiyatlarımızı sizlerle paylaşmak isteriz. Bu fiyatları baz alarak aşağı yukarı kendi balkonunuz için bir fiyat oluşturabilirsiniz. Bir cam balkon sisteminde bazen sadece m2 fiyatı hesaplamak yeterli olmayabilir. Bazı balkonlarda, teraslarda veya mekanlarda fazladan yardımcı malzemelere ihtiyaç duyulabilir. Kutu profil, köşebent ve benzeri yardımcı malzemeler de fiyata ilave edilmektedir. Dolayısı ile en doğrusu bir uzmanın yerinde keşif yapması olacaktır. Keşif neticesinde talep ettiğiniz ürünün net fiyatını öğrenebilir ve bütçe ayarlamalarınızı ona göre yapabilirsiniz.

Balkon Camlama Aydın

Ürünlerimiz için kullanılan bir diğer tabir de Aydın balkon camlama kelimesidir. Aslında sürme ve katlanır sistemlerin tamamını ifade eder. Sürme balkon camlama ve katlanır balkon camlama tabirleri de sık-sık müşterilerimiz tarafından kullanılır. Zamanında ve sorunsuz teslimat gerçekleştirmek balkon camlama sektöründe çok önemlidir. İyi bir planlama ve sorunsuz bir uygulama bunun kilididir. Biz bu işi iyi yaptığımızı biliyoruz. Siz de firmamızın ayrıcalıklarından faydalanmak isterseniz; mağazamızı ziyaret edebilirsiniz. Bizi arayıp ücretsiz bir şekilde keşif de talep edebilirsiniz. Kredi kartına vade farksız taksit seçeneklerinden faydalanabilirsiniz. Tüm kredi kartlarına taksit yapabilmekteyiz. Hizmet Alanlarımız katlanır cam balkon İzmir, cam balkon m2 fiyatları Aydın, sürme cam balkon Aydın, sürgülü cam balkon Aydın, cam balkon şirketi Aydın, cam balkon firması Aydın, cam balkon fiyat Aydın. Güncelleme: 15/12/2019 İzmir’de faaliyet gösteren Ege Cam Balkon, Aydın cam balkon firması olarak anılmaya başlamıştır. Aydın ve ilçelerine yoğun bir şekilde hizmet veren ve haftada 3 gün bölgede ekibi bulunan firmamız, en kaliteli ürünleri makul fiyatlarla sizlere ulaştırıyor. Üretim, montaj ve servis hizmetleri veren firmamız 1995 yılından beri faaliyetlerini büyük bir özenle sürdürmektedir. Firmamız aşağıdaki ürünleri üretim ve uygulamasını gerçekleştirmektedir;
 1. 8 mm temperli katlanır cam balkon
 2. Isıcamlı temperli katlanır cam balkon
 3. Sürme cam balkon
 4. Isıcamlı sürme cam balkon
 5. Teras kapama
 6. Kış bahçesi
 7. Motorlu giyotin cam
 8. Otomatik kumandalı tente – branda
Cam Balkon Nedir Ve Hangi Amaçlarla Kullanılır?
TANIM
Tanım: “Cam balkon bir ray üzerinde hareket eden (katlanabilir veya katlanamayan) cam kanatlardan oluşan alüminyum doğrama çeşididir. Farklı renklerde profiller ve camlar kullanılabilmektedir. Günümüzde ayrıca elektrikli modeller de yoğun ilgi görmeye başlamıştır.”
KULLANIM AMAÇLARI
 1. Alan kazanma
 2. Atıl alanı değerlendirme
 3. Kış bahçesi oluşturma
 4. Teras kapama
 5. Oda genişletme
 6. Ses izolasyonu
 7. Su izolasyonu
 8. Kir ve toza karşı önlem
 9. Isı izolasyonu
 10. Estetik değer katmak
 11. Mahremiyeti arttırmak

Aydın Cam Balkon Modelleri

Katlanır Modeller

Ray üzerinde hareket edip, talep edilen köşeye veya bölüme katlanabilen modeller.

Vizyon 8 mm Temperli Katlanır

Vizyon 8 mm temperli cam balkon modeli yüksek beklentileri karşılamak üzere tasarlanmış, mühendislik bir üründür. Harici damlalık profili bulunan nadir ürünlerden birisidir. Sistem tekerlek çıkış kapağını örtecek bir mekanizma ile desteklenmektedir. Opsiyonel olarak üründe perde profili de kullanmak mümkündür. 3 mm et kalınlığı ve %96 saflık oranı ile birçok ödülü de bünyesinde barındırmaktadır. Faydalı ürün ödülü alan Vizyon cam balkon modeli, bütçesini biraz daha fazla zorlayabilenler için, en ideal ürünlerden bir tanesidir. Bronz, antrasit, altın meşe ve gri renkler stoklarda devamlı hazır bulunmaktadır. Elbette farklı renkler de tercih etmek isteyebilirsiniz; bu durumda boyama işlemi ile sizin hayal ettiğiniz balkonu oluşturabiliriz. ÖNEMLİ: Türkiye’de Gold seri tekerlek fiyatları 50 krş ile 2 lira arasındadır. Vizyon cam balkon modelinin 1 adet tekerleği şu anda 14 liradır. Vizyon cam balkon sisteminin aksesuarları diğer ürünlere göre çok daha az bakım gerektirir.

Gold 8 mm Temperli katlanır

Gold katlamalı cam balkon modeli, Türkiye’de en çok tercih edilen ürünlerden bir tanesidir. Bu noktada bir yanlış anlaşılmayı düzeltmekte fayda görüyoruz. Gold bir sistemin adıdır ve bir marka değildir. Finlandiya’dan patentinin kullanım hakkını Türkiye’deki bir firma almıştır ve bu firma da bu hakkı talep eden tüm firmalara kiralamaktadır. Bu durum bazı suistimalleri de gündeme getirmektedir. Gold seri kaliteli aksesuarlarla, alüminyumla ve tekerleklerle üretilir ise; ömür boyu kullanılabilecek bir sistemdir. Plastik tekerlekler, ince alüminyum profiller ve kalitesiz aksesuarlar ürünün kullanım süresini düşürmektedir. 2 mm et kalınlığına sahip, çelik tekerlek kullanılmış ve %96 saflıkta alüminyum profiller kullanılmış bir Gold seri asla sorun çıkarmayacaktır. Elbette plastik aksesuarların da kaliteli olması şart. Bronz ve gri standart alüminyum renkleridir. Diğer tüm renkler de fırın boya yöntemi ile elde edilebilmektedir. Cam renkleri şeffaf, mavi, füme, bronz ve yeşil şeklindedir. Aslında kombinasyon oluştururken tek sınırı hayal gücünüzdür.

Vizyon Isıcamlı Katlanır

Muhteşem bir üründen söz ederken, bizler de mutluluk duyuyoruz. Vizyon ısıcamlı katlanır cam balkon modeli sınırları gerçekten zorluyor. Türkiye’de kanatları conta ile birleşen tek üründen söz ediyoruz. Evet; yanlış duymadınız; cam kanatlar kıl fitillerle değil, dayanıklı TPE contalarla birbiri ile birleşiyor. Bunun anlamı maksimum izolasyon ve neredeyse PVC doğrama izolasyon değerlerine yakın performans demektir. Vizyon Isıcamlı katlanır cam balkon modelinde 4 mm + 20 mm + 4 mm temperli ısıcamlar uygulanır. Cam aralarındaki 20 mm’lik boşluk aslında perde uygulamaya da olanak sağlamaktadır. Aydın ısıcamlı cam balkon uygulamalarında kesinlikle Vizyon’u tercih ediyoruz. Sıcak bir iklime sahip Aydın ilinde yoğun bir şekilde klima kullanılmaktadır. Elektrik faturalarını düşürmek ve çok daha konforlu iklimlendirme için vazgeçilmez ürünlerden bir tanesidir. Tekerleklerin tanesi ana firma tarafından yine 14 lira gibi bir fiyatla satışa sunulmaktadır. Çok daha az bakım gerektiren ve ömür boyu kullanılabilen ürünlerdir. Azami kanat genişliği 65 cm ve azami kanat yüksekliği 250 cm şeklindedir. ÖNEMLİ: Türkiye’de bitmiş ürünlerinde CE belgesine sahip tek marka VİZYON‘dur. Siz de balkonunuzda, terasınızda, kış bahçenizde veya ticari mekanınızda bu ürünü kullanmak isterseniz, firmamızdan hemen ücretsiz bir keşif talep edebilirsiniz.

Sürgülü Modeller

Gold 8 mm Temperli Sürme

Aydın cam balkon uygulamalarında sürme cam balkon sistemleri de önemli bir yer tutmaktadır. Daha çok zemin kat teraslarda ve ticari mekanlarda tercih edilen modeller arasındadır. 3 raylı ve 5 raylı olabilmektedir. Ayrıca eşikli ve eşiksiz modelleri mevcuttur. Aydın sürgülü cam balkon modellerinde kanatlar sadece ray üzerinde yatay bir şekilde hareket eder. Cam kanatları katlamak mümkün değildir. İzolasyon değerleri katlanır balkon kapatma modellerine göre biraz daha düşüktür. Alan kaybına sebep olmadığı için kafeterya, bar ve pastahane tarzı işletmeler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Alın alına gelen kanatlarda cam cama kilit uygulanabilmektedir. Kasada bitiş yapan sistemlerde fotosel kilit dediğimiz mekanizma kullanılmaktadır. Kilitleme işlemi yerde gerçekleşmektedir.

Vizyon 8 mm Temperli Sürme

Biraz daha çıtayı yükseltmek isterseniz; vizyon sürme cam balkon sistemi belki de tam size göre. Yine çok pahalı ve dayanıklı tekerleklerin kullanıldığı sistem, ömür boyu kullanım rahatlığını sunuyor. 3’lü ve 5’li kasa seçeneklerinin yanı sıra, eşikli ve eşiksiz alt kasa seçenekleri de mevcuttur. Bu üründe camların bağlı bulunduğu kanat profilinde metal kapaklar kullanılmaktadır. Sistem sağda veya sola kilitlenebildiği gibi, içten veya dıştan da kilitlenebilir özelliktedir. 8 mm veya 10 mm temperli camlara uygun kanat profilleri mevcuttur. Ürün fabrikadan standart olarak gir eloksal renkte çıkmaktadır; ancak RAL ve ahşap renklerin tümüne boyanabilir. Renk seçeneğinin olmaması aslında haklı bir sebebe dayanmaktadır. Ticari mekanlar ve teras kapattıracak olanlar çok farklı rente alüminyum profiller tercih edebilmektedirler.

Vizyon Isıcamlı Sürme

Yine sınırları zorlayan bir üründen bahsedeceğiz. Isıcamlı sürme sistemi… Aydın cam balkon uygulamalarında dönem-dönem tercih edilen biraz pahalı sayılabilecek bir ürün. Hem sürmenin kullanım kolaylığını hem de yüksek izolasyon değerleri isteyenlerin direkt tercih ettiği ürün, VİZYON ısıcamlı sürme cam balkon sistemi. Cam balkon Aydın’da son yıllarda daha hızlı tüketilmeye başlandı. Kaliteli ve nitelikli olan ürünlere de talep her geçen gün artmaktadır. Ssitemde 5 mm + 10 mm + 5 mm kalınlığında temperli ısıcam kullanılmaktadır. Azami kanat genişliği 120 cm ve kanat yüksekliği 250 cm şeklindedir. İçten dıştan ve talep edilen tarafta kilitlenebilme özellikleri vardır. Yine diğer sürme modelindeki gibi üçlü ve beşli ray seçenekleri mevcuttur; ayrıca eşikli ve eşiksiz alt kasa seçenekleri de mevcuttur.

Elektrikli Model

Motorlu Giyotin Cam

Kafeterya, bar, restoran ve diğer ticari mekanlardan sonra artık teraslarda ve kış bahçelerinde de tercih edilen 2 fonksiyonlu bir üründen bahsetmek istiyoruz. Motorlu giyotin cam, giyotin cam veya motorlu küpeşte adı verilen bu ürün hem korkuluk hem de cam balkon görevlerini aynı anda yerine getirmektedir. Uzaktan kumanda ile kontrol edilen sistemin cam kanatlarını güçlü bir tüp motor hareket ettirmektedir. Kanatlar triger kayışı yardımı ile yukarıya doğru çekilmektedir. Sistem tamamen kapalı olarak kullanılabildiği gibi korkuluk olarak da kullanılabilmektedir. Aydın giyotin cam sistemlerinde 8 mm ve ısıcamlı temperli camlar kullanılmaktadır. Dilediğiniz renk camı tercih edebileceğiniz gibi, dilediğiniz alüminyum rengini de belirleyebilirsiniz. Tek dikkat edilmesi gereken husus; yüksek kat balkonlarda gerçekleştirilen uygulamalarda, 2 adet cam kanadın dış yüzeylerinin silinememesi olmalıdır.

Aydın Cam Balkon Fiyatları

Gold 8 mm temperli  katlanır cam balkon: 280 TL m2 Gold 8 mm temperli sürme cam balkon: 310 TL m2 Vizyon 8 mm temperli katlanır cam balkon: 350 TL m2 Vizyon ısıcamlı temperli cam balkon: 500 TL m2 Vizyon ısıcamlı temperli sürme cam balkon: 700 TL m2 Motorlu giyotin cam: 850 TL m2

Aydın Cam Balkon M2 Fiyatı Hesaplarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 1. Gol seride 160 cm’den düşük yükseklikler 160 cm’ye yuvarlanır.
 2. Vizyon seride 180 cm’de düşük yükseklikler 180 cm’ye yuvarlanır.
 3. 5 m2 düşük alanların tamamı 5 m2’ye tamamlanır.
 4. Oval balkonlarda fiyat yaklaşık %25 civarında fazladır.
 5. Ekstra aksesuarlar fiyatlara dahil değildir.
 6. KDV fiyatlara dahildir.
 7. Nakliye, montaj ve izolasyon fiyatlara dahildir.
 8. Bazı durumlarda kutu profil veya köşebent benzeri hazırlık malzemeleri gerekli olabilir. Bu ürünler fiyatlara dahil değildir.
 9. Tüm ürünler 2 yıl süre ile garantilidir.
#İncelemenizi tavsiye ettiğimiz bazı yazılarımız https://egecambalkon.wordpress.com/2018/09/01/cam-balkon-perde-sineklik/ https://egecambalkon.wordpress.com/2015/09/02/cam-balkon-temizligi-ve-bakimi/

Aydın Balkon Kapatma Destekleyici Ürünler

Pliseli Perde
Eğer cam balkon sistemi ile birlikte perde profili siparişi de vermediyseniz; çaresiz durumda değilsiniz. Pliseli perde modelleri her cam balkon modeline uygulanabilmektedir. Farklı renkler arasından tercih ederek siz de en güzel kombinasyonları yakalayabilirsiniz. Montajı ve uygulaması kolay olan bu ürünlerin temizliği oldukça basittir.
Sineklik
Cam balkon aydın uygulamalarına özel bir hazırlık ile sineklik de dahil edilebilir. Katlanır modellerde sürme sineklik hariç diğer tüm modeller entegre edilebilir. Yeter ki doğru ön hazırlık çalışması yapılsın. Sürme cam balkon modellerinde sadece pileli sineklik kullanmak mümkündür. Bunun da elbette teknik sınırları mevcuttur. Bu konularda satış danışmanlarımız size en doğru çözümleri sunacaklardır.
Perde Profili
Her türlü perdeyi özgürce kullanmanızı sağlayan harika yardımcı aparat. Siz de bir miktar fark ödeyerek balkon kapatma modeli ile birlikte perde profili siparişi verebilirsiniz. Bu profil sistemin tavandaki kasasını aşağıya doğru ötelemeye yaramaktadır. Bu sayede perde monte edebilecek bir alan elde edilmiş oluyor. Bazı binalarda tavanda kendinden aşağıya doğru inen bir sakal bulunmaktadır. Böyle bir binada oturuyor iseniz; perde profiline ihtiyaç duymaksızın, dilediğiniz perde modelini uygulayabilirsiniz.
Çamaşırlık
Çamaşırları asmak müstakil evlerde pek de sorun olmamaktadır. Apartmanlarda ve sitelerde durum biraz daha farklıdır. Bunun da bir çözümü elbette var. Balkon korkuluğuna monte edilebilen çamaşır askılığı sizi bu dertten kurtaracaktır. Aydın balkonu camla kapatma uygulamalarında sıkça tercih edilen bir üründür.
Kullandığımız Markalar
 • Vizyon
 • Gold
 • Somfy
 • Mosel
 • Becker
 • Isıcam

Biz Doğru Cam Balkon Aydın Firması Mıyız?

Firma olarak gayretimiz müşteriyi memnun etmek yönünde. Bütün yapılanmamız buna göre. Bütün kademelerde insandan hizmet aldığınız bu sektör, oldukça yetenek ve tecrübe gerektiren bir sınıftadır. Elbette hiç bir insan mükemmel olmadığı gibi, hiç bir işletme de mükemmel değildir. Ancak iyi anılan ve gerçekten iyi hizmet ve ürün üreten işletmeler vardır. Biz de bu işletmelerden birisi olduğumuzu düşünüyoruz. 24 senelik sektör deneyimi ve çok az müşteri şikayeti ile yolumuza devam ediyoruz. Sizleri de ailemizin bir üyesi olarak görmek bizleri mutlu edecektir. Kaliteli ürünleri usta ellerde birer sanat eserine dönüşür. Hatta daha az kaliteli ürünler bile,işini bilen ustalar tarafından üretilip uygulandığında ortaya çok güzel sonuçlar çıkar. Biz sadece en kaliteli ürünleri en iyi ustalara emanet ediyoruz. Bu sayede 10.000’i aşan mutlu müşterimiz ile büyük bir aile olduk. Biraz da Aydın ili hakkında tarihi bilgiler verelim istedik;

İskana uygun iklim koşulları ve bereketli toprakları ile “Uygarlıklar Vadisi” olarak adlandırdığımız Büyük Menderes Havzası tarihin her döneminde iskan edilmiş, yoğun bir kültür gelişimine sahne olmuştur. Havzanın kültür tarihini Peschlow tarafından Beşparmak Dağları’nda keşfedilen kaya resimleriyle günümüzden onbin yıl geriye götürmek mümkün olmuştur. Bu kültürel süreç içerisinde Aydın’ın önemli bir yeri vardır. İzmir – Denizli – Muğla yolları kavşağında olması onun bu önemini daha da arttırmaktadır.

Prehistorik Devirlerde Aydın’da bir çok höyük ve yerleşim yeri tesbit edilmiştir. Bunlardan en önemlisi bugün Belediye sınırları içerisinde kalan Deştepe diğer adıyla Dedekuyusu höyüğüdür. Bu höyükten elde edilen seramik buluntularına göre yerleşimin tarihi M.Ö. 4500 yıllarına kadar gitmektedir. Araştırmacıların Ege ve Orta Anadolu’da yaptıkları incelemelerde, Aydın’ın ilk tarihi bilgilerine Hitit kaynaklarında rastladığı açıklanmaktadır. Hitit kaynaklarına göre, batıda “Seha” adında bir ırmaktan ve onun suladığı bir vadiden söz edilmektedir. Bu, hiç kuşkusuz Büyük Menderes’tir. Seha’nın kuzeyindeki topraklara ise “Lukka” ülkesi diyordu. Hitit kaynaklarına dayanarak Apasa’nın Efes, Milavanda’nın Milet, Pariyana’nın Priene, İlyalanda’nın Alinda ve Waliwanda’nın Alabanda olduğunu biliniyor. Daha sonraları Ege kıyalarına gerek deniz yoluyla, gerekse doğudan ve kuzeyden gelen kavimlerin bu yöreyi istila etmesi sonucu yörede değişik uygarlıklar gelişir.

Tralleis bu günkü Aydın, Antik Çağ Yazarlarından Strabon’a göre Argoslu ve Trakyalı Kavimlerce kurulmuştur. İ.Ö. 8. ve 7.yüzyıllarda Batı Anadolu’ya Trakya’dan göç eden Kuzey kavimleri, iç Batı Anadolu ve Menderes Vadisine kadar yayılır. Nysa ve Magnesia gibi kentlerin bu kavimler tarafından kuruldukları ve daha önceki adı Atria olan Aydın’ı da onardıkları bilinmektedir. M.Ö. 400’de Spartalılar Aydın ve çevresini Perslerden almaya çalıştılar fakat başaramazlar. Tarihte ilk defa Spartalı General Thipron’un M.Ö. 400 yıllarında Perslere karşı giriştiği bağımsızlık savaşı sırasında anılan kent, M.Ö. 344’de Büyük İskender tarafından Pers egemenliğinden kurtarılan daha sonra Hellenistik Krallıklar arasında sık sık el değiştiren, Roma İmparatoru Neron döneminin sonuna kadar “Ceasarec” adıyla anılan Aydın, M.S. 1.yüzyılda “Tralleis” adıyla anılmaya başladı. Tralleis M.Ö. 260’da Magnesia Savaşlarından sonra da Bergama Krallarının eline geçer.

M.Ö. 129’da Roma İmparatorluğu’nun Asya Eyaletine bağlanan Tralleis, Pantus Kralı Mithridates Eupatoria’nın Roma Egemenliğine başkaldırmasıyla M.Ö. 88’den itibaren 4 yıl süreçle Pontusluların yönetiminde kaldı. M.Ö. 84’de tekrar Roma’ya bağlanan kent, M.Ö. 26’da şiddetli bir depremden hasar gördü. İmparator Augustus’un yardımıyla onarıldı. İsmi Caesarea olarak değiştirildi. Bölgede başta Tralleis olmak üzere, Aphrodisias, Miletos, Alinda, Alabanda, Nysa, Magnesia, Amyzon, Panionion, Neopolis, Mastaura, Antiokya, Gerga, Akharaka, Harpasa, Piginda, Orthosia, Phygela gibi önemli Antik Kentler kurulmuştur. Bizans egemenliğindeyken piskoposluk merkezi olan kent 12.yüzyılda Türk’lerin eline geçti.

Aydın Kenti 1282’de Menteşe Bey tarafından alınarak Menteşeoğulları topraklarına katılmıştır. Türkler, Ch. Texier’in belirttiği gibi mevkiinin korunaklı ve güzel olması nedeniyle şehrin adını Güzelhisar olarak değiştirmişler ancak Tralleis’de oturmayıp kentin güney eteğindeki Nekropol üzerinde yeni bir şehir kurmuşlardır. Güzelhisar daha sonra Aydınoğulları idaresine geçmiş ve 1426’da II.Murat tarafından Osmanlı topraklarına katılan kent Anadolu eyaletine bağlı bir sancak olur. Batı Anadolu’nun önemli bir kültür merkezi olan Aydın 16.yüzyıl sonlarında bir çok ayaklanmalara sahne olur. II.Mahmut döneminde Müşirlik, Tanzimat’tan sonra eyalet, 1867’de ise vilayet olur. Anadolu’nun ilk demiryolu Aydın-İzmir arasında yapılıp işletmeye açılır. 27 Mayıs 1919’ta Yunanlılar tarafından işgal edilir, 30 Haziran 1919’da geriye alınan kent tekrar işgal edilir. Kent 7 Eylül 1922 yılında işgalcilerden kurtarılır.

Güzelhisar adı XVII. yüzyıla kadar kullanılmış, ancak Anadolu Eyaletinde diğeri Menemen’in kuzeyinde olmak üzere aynı isimli iki şehrin bulunması ve herhangi bir karışıklığa meydan verilmemesi için Aydın Sancağında, Aydın Sancağındaki anlamında “Aydın – Güzelhisarı” veya “Güzelhisarı – Aydın” denilmiştir. Bu isim XIX. yüzyılın sonlarına kadar kullanılmış, giderek Güzelhisar düşmüş Aydın revaç bulmuştur. Aydınlılar altı yüzyıllık “Güzelhisar” ismini bir vefa örneği olarak Aydın’ın bir mahallesinin adında yaşatmaktadırlar. Güzelhisarı Aydın 1811’de sancak, 1826’da da yeni yapılanan Aydın Eyaletinin merkezi olmuştur.

Aydın bugün Türkiye Cumhuriyeti’nin 9. ili, modern bir kent, kültür ve tabiat varlıklarıyla bir açık hava müzesi görünümüyle yine tarihsel işlevini sürdürmektedir. kaynak: https://aydin.ktb.gov.tr/TR-64356/tarihce.html

aydın teras kapama
aydın cam çatı uygulaması
aydın balkon kapama
 

fatihalptegin tarafından yayımlandı

29 yaşımdayım ve evliyim. Ege Cam Balkon firmasını dijital dünyada temsil ediyorum. SEO, dijital pazarlama, sosyal medya ve yazılım konularında uzmanım. Dokuz Eylül üniversitesinde pazarlama bölümünde yüksek lisans yaptım. Uzun bir süredir Ege Cam Balkon ailesinin bir üyesiyim.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: