Kendi Balkonumu Nasıl Ölçerim?

Fiyatınızı kendiniz belirlemek istiyorsunuz ve kendi balkonumu nasıl ölçerim diye merak ediyorsunuz. O zaman size cam balkon fiyatı nasıl hesaplanır sorusunun cevabını hemen verelim.

Örnek bir balkon resmi ile işe başlayalım. Aşağıda bizim tarafımızdan çizilmiş bir balkon örneği göreceksiniz.

cam balkon ölçüsü nasıl alınır
cam balkon ölçüsü nasıl alınır

Bu resme göre aslında ölçü almak gayet kolay. Korkuluğa kadar olan kısımların sabit olduğunu varsayalım ve aynı resim üzerinde tekrar çalışalım.

cam balkon ölçüsü alma

Kırmızı yatay çizgi bize toplam genişliği verecektir. Kırmızı dikey çizgi ise yüksekliği. Genişlik ve yüksekliği çarparak toplam alanımızı kolay bir şekilde bulmuş oluruz. Tek yapmamız gereken bulduğumuz alan ile tercih ettiğimiz ürünün birim fiyatını çarpmak.

Dikkat: Eğer balkon demirinin bulunduğu bölümü sabit isterseniz, yükseklik değeri ile ilgili dikkat etmemiz gereken bir konu var. Diyelim ki balkonun toplam yüksekliği 240 cm olsun ve balkon demirinin yüksekliği 100 cm olsun. 240 cm’den 100 cm’yi çıkardığımızda geriye 140 cm kalır. Hareketli kısımın toplam yüksekliği 140 cm olmuş olur. 160 cm’den düşük yükseklikleri 160 cm’ye yuvarlayarak çarpmamız gerekiyor.

Yine aynı resim üzerinden devam edelim.

cam balkon fiyatı hesaplama

Yukarıda resimde alt kısım sabit ve küpeşte üzerindeki alan hareketli olarak düşünülmüştür. Bu durumda örnek hesaplama şekli aşağıdaki gibi olacaktır.

Sabit kısım: 1 mt * toplam genişlik = x

Hareketli kısım: 1.6 mt * toplam genişlik = y

x+y = toplam alan

Çıkan rakam ile tercih ettiğiniz ürünün birim fiyatını artık çarpabilirsiniz.

Dikkat: Zemin ile tavan birbirini karşılamıyor olabilir. Bu durumda ilave kutu profil çalışması gerekecektir. Alta veya üste; veya her iki tarafa da kutu profil dönmek gerekebilir. Bu durumu da göz önünde bulundurarak, kendi maliyetinizi kolay bir şekilde bulabilirsiniz.

fatihalptegin tarafından yayımlandı

29 yaşımdayım ve evliyim. Ege Cam Balkon firmasını dijital dünyada temsil ediyorum. SEO, dijital pazarlama, sosyal medya ve yazılım konularında uzmanım. Dokuz Eylül üniversitesinde pazarlama bölümünde yüksek lisans yaptım. Uzun bir süredir Ege Cam Balkon ailesinin bir üyesiyim.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: