Cam Balkon Nerelere Uygulanabilir?

Bu yazıda sizlere cam balkon nerelere uygulanabilir sorusunun cevabını vermek istiyoruz. Aslında biraz ek çalışmalar veya tadilat ile cam balkon ürünlerinin uygulanamayacağı yer yoktur. Her türlü balkon, teras, çatı, kafeterya, bar ve restoran ürünlerimiz için elverişli yerlerdir. Öncelikle 2 tane balkon detayının resimlerini sizlerle paylaşmak istiyoruz. Bu balkonlarda herhangi bir ön çalışma gerekmeden cam balkon uygulaması gerçekleştirmek mümkündür.

cam balkon nerlere uygulanabilir

Resimde balkon korkuluğunun en geniş yeri ile mermerin bitimi arasında aşağı yukarı 7 cm mesafe olduğu görülebiliyor. Bu balkona kutu profil uygulaması gerekmeden direkt olarak cam balkon uygulanabilir. Eğer bu mesafe 7 cm kısa olsa idi ne olurdu? Bu durumda mermerin alnına ve yüzeyine sıfırlanacak şekilde bir kutu profil monte edilecekti. Bu kutu profil sayesinde 7 cm ve üzeri bir mesafe oluşturulup montaj gerçekleştirilecekti.

Şimdi bir tane çatı detayına göz atalım. Uygulamanın yine rahatlıkla mümkün olduğu bir detayı sizlerle paylaşmak istiyoruz.

cam balkon uygulama alanları

Yukarıdaki detayda net 7 cm’lik bir çalışma alanının mevcut olduğunu görebiliyoruz. Bu da bize uygulama yapmak için yeterli alanı vermektedir. Demir doğrama ve krom korkuluk için de aynı kurallar geçerlidir. 7 cm paya neden ihtiyacımız var? Cam kanatların arka bölümü katlandığında 2 cm kadar arkaya taşar ve kasa kalınlığı 5 cm’dir. Bu bizim neden 7 cm çalışma alanına ihtiyacımız olduğunu izah etmektedir.

Sürme cam balkon ürünleri için böyle bir kural geçerli değildir. Sürme sistemlerde ürünün oturabilmesi için 10 cm genişliğinde bir çalışma alanına ihtiyaç vardır. Kasa genişliği 10 cm’dir.

Şimdi de uygulama yapmanın mümkün olmadığı bir balkon detayına göz atalım.

cam balkon uygulanamayan balkon detayı

Cam balkon sistemlerinde kanatlar önce bir tarafa toplanıp daha sonra içe doğru katlanmaktadır. Yukarıdaki balkon detayında bu hareketler mümkün olmayacaktır. Cam balkon sistemi mermerin üstüne oturtulsaydı, kanatların içeri doğru katlanması imkansız hale gelecekti. Böyle bir balkonda korkuluk sisteminin komple değiştirilip ondan sonra uygulama yapılması gerekmektedir.

Cam Balkon Uygulama Alanları

Balkon, teras, çatı teras, kafeterya, restoran, bar ve bürolarda kullanılabilen ürünlerdir. Mevzuata uygun olması nedeni ile de yoğun bir şekilde talep edilmektedir. Ürünlerimizle ilgili bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

ege cam balkon telefon numaraları

fatihalptegin tarafından yayımlandı

29 yaşımdayım ve evliyim. Ege Cam Balkon firmasını dijital dünyada temsil ediyorum. SEO, dijital pazarlama, sosyal medya ve yazılım konularında uzmanım. Dokuz Eylül üniversitesinde pazarlama bölümünde yüksek lisans yaptım. Uzun bir süredir Ege Cam Balkon ailesinin bir üyesiyim.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: