Cam Balkon Su Alıyor Diyorsanız

Her potansiyel cam balkon müşterisinin ortak sorusu budur. Cam balkon su alır mı? Bu soruya kesinlikle hayır demeyi çok isterdik. Çok şiddetli ve yatay açı ile inen yağmurlarda cam balkon sistemlerinin su almaması mümkün değildir.

cam balkon su alıyor

Bu ürünler %100 yalıtım yapmak üzere tasarlanmamıştır. 2 adet cam kanat birbiri üzerine bindiğinden, arada mutlaka bir miktar boşluk kalmak zorundadır. Aksi halde sistemin çalışması mümkün olmaz. İki kanat arasına konan silikon bazlı contalar elbette suyu büyük bir oranda kesecektir. Satış ile görevli personelin bu konularda müşterilerini uyarması gerekmektedir.

2 camın birbiri üstüne binmesinin yanı sıra, cam kanatlar ray üstünde tekerlekler yardımı ile hareket etmektedir. Bu hareketlilik belirli boşlukları teknik olarak zorunlu kılmaktadır. Kasa profillerinde tahliye delikleri bulunmaktadır; ancak buna rağmen kesinlikle su almaz demek, pek de mümkün değildir.

Müşterilerden önce, bu konularda satış personelini eğitmek gerekir. Dünya standartlarına göre de bu sistemlerin mutlak su izolasyonu yapması gerekmiyor. Üretiliş amaçlarına aykırı olan bu durum, herkes tarafından olduğu gibi kabul edilmelidir.

Bir satıcı cam balkon ürünleri kesinlikle su almaz diyor ise; bunun satış amaçlı bir söylem olduğu asla hatırdan çıkarılmamalıdır. Burada kast ettiğimiz kesinlikle yoğun ölçekli bir su alma durumu değildir. Şiddetli yağışlarda ve yatak gelen damlalarda söz konusu olabilen bir durumdur.

fatihalptegin tarafından yayımlandı

29 yaşımdayım ve evliyim. Ege Cam Balkon firmasını dijital dünyada temsil ediyorum. SEO, dijital pazarlama, sosyal medya ve yazılım konularında uzmanım. Dokuz Eylül üniversitesinde pazarlama bölümünde yüksek lisans yaptım. Uzun bir süredir Ege Cam Balkon ailesinin bir üyesiyim.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: