Teras Kapama İzmir

Teras kapama İzmir firması Ege Cam Balkon | İzmir Teras Kapama Modelleri Ve Fiyatları

Teras kapama İzmir gibi denize kıyı illerde, yoğun bir şekilde kullanılan ürünlerden bir tanesidir. Kış bahçesi olarak da adlandırılan bu ürünler, dört mevsim boyunca tabiat ile iç içe olma olanağı sunmaktadır.

Çok farklı malzemeler kullanılarak, teras kapama modelleri oluşturulabilir. Çatı malzemesi olarak farklı seçeneklerimiz olduğu gibi, doğrama olarak da birçok seçeneğimiz mevcuttur.

Burada belirleyici olacak olan, müşterilerimizin teras kapama modellerini kullanım amaçları olacaktır. İlham verici birçok tasarım, satış temsilcilerimiz ile birlikte ortaya çıkarılabilir. Müşterilerimizin fikirlerini alıp, tecrübelerimizi de ortaya koyarak çok farklı uygulamalara imza atabiliriz.

İzmir Teras Kapama Modelleri

Demir Pergola

Demir pergole ile teras kapatma en çok tercih edilen uygulamaların başında gelmektedir. Hazır antipas uygulanmış dayanıklı demir profiller kullanılarak demir pergola sistemi hazırlanır. Müşterilerimizin talepleri de dikkate alınarak uygun derecede ve yönde eğimler verilir. Demir pergola sistemlerinde kullanılabilecek farklı çatı kaplama malzemeleri vardır. Bu malzemeler cam çatı ve otomatik tente çeşitleri hariç, tüm ürünlerde kullanılabilir.
DİKKAT: Bu noktada “Demir Pergola” ile ilgili hazırladığımız detaylı yazıyı okumanızı tavsiye ederiz.
 1. Sandviç Panel: Sandviç panel, 2 metal plakanın arasında izolasyon malzemesi bulunan kaplama malzemesine verilen addır. yüksek izolasyon sağlaması ve yağmur sesini içeriye almaması, yoğun bir şekilde tercih edilmesine neden olmaktadır,
 2. Şıngıl: Demir karkasın üzerine önce OSB plakalar uygulanır ve ardından membran döşenir. En son olarak şıngıl çatının üzerine serilir. Standartlara uyarak doğru bir şekilde uygulama yapmak, bu çatı modelinin dayanıklı olmasını sağlayacaktır.
 3. Duramit: Aynı şingıl uygulamasındaki gibi, öncelikle demir karkasın üzerine OSB plakalar döşenir. OSB plakaların üzerine membran uygulanır ve membranında üzerine duramit dediğimiz kiremit görünümlü PVC malzeme uygulanır. Hem estetik olması hem de dayanıklı olması açısından son yıllarda yüksek talep gören malzemelerden bir tanesidir.
 4. Kiremit: Çatının üzerine elbette ki kiremit uygulaması da gerçekleştirilebilir. Klasik görünümü sevenler için, ideal bir seçenek olabilir. uygulama şekli duramit ve şıngıl ile aynıdır.

Alüminyum Pergola

Alüminyum profiller kullanılarak karkas oluşturulur. Profiller birbirine vida yardımı ile tutturulur. Kaynaklı olmaması sebebi ile uygulamalar özellikle dikkat gerektirir. Vida yerlerinin zaman içerisinde gevşemesi, sistemin çalışmasına ve hatta yıkılmasına sebep olabilir. Uzman ekipler tarafından, doğru malzemeler kullanılarak gerçekleştirilmesi gereken uygulamalardır.

Otomatik Tente

Işıklı ithal branda 2 ray içerisinde ileriye ve geriye doğru otomatik olarak hareket eder. Hareket güçlü tüp motorlar ile sağlanır. Sistemi uzaktan kumanda ile kontrol etmek mümkündür. Konut tipi İzmir teras kapatma uygulamalarında da tercih edilse de; genellikle ticari mekanlarda kullanılır.

Doğru tasarlanmış kaliteli sistemlerin, işinin uzmanı montaj ekipleri tarafından uygulanması ile azami verime ulaşılır. Hatalı uygulamalarda izolasyon sorunları daha yoğun bir şekilde yaşanabilmektedir.

Masif Pergola

Masif pergole ürünleri klasik görünüm seven müşterilerimiz tarafından tercih edilmektedir. Kullanılan ağaçlar ve uygulama kalitesi, üründen uzun yıllar verim almak açısından önemlidir. Tavan kaplamada demir ve alüminyum pergole modellerinde kullanılan tüm malzemeler tercih edilebilir.

Masif pergola modelleri düzenli bakım gerektirir. İklime bağlı çürüme bakım yapılmadığında kaçınılmaz olacaktır. Yat verniği ve daha farklı yoğun koruma sağlayan malzemeler ile rutin bakımları yapılmalıdır.

Cam Çatı Sistemleri

Çok yoğun tercih edilmemekle birlikte, cam çatı modelleri de bir seçenek olarak gündeme gelebilir. Cam çatı modellerinin sabit ve motorlu olanları bulunmaktadır. Isıyı yoğun bir şekilde iç mekana yansıtmaları bir olumsuzluk olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu ürünlerle birlikte perde sistemleri kullanmak neredeyse bir zorunluluktur. İzmir gibi sıcak iklime sahip yerleşim yerlerinde çok doğru bir tercih olmayabilir. Elbette tercih her zamanki gibi sizlerindir.

Teras Kapama Uygulamasının Tavanında Kullanılabilecek Malzemeler

Eğer teras kapatma sisteminin altına asma tavan uygulaması gerçekleştirilecek ise; Demir karkas buna olanak sağlayacak şekilde hazırlanmalıdır. Kullanılabilecek tavan malzemeleri aşağıda dikkatinize sunulmuştur
 1. Plastik lambiri
 2. Alçıpan
 3. Betopan
 4. Masif lambiri
 5. Alüminyum lambiri
 6. Metal kare asma tavan
 7. Taşyünü asma tavan
 8. Karolam asma tavan
Bu ürünler arasında en çok tercih edilenler plastik lambiri, alçıpan, metal kare asma tavan ve kare taşyünü asma tavan modelleridir.

Teras kapama sistemlerinde tercih edilebilecek doğramalar

 1. Katlanır Cam Balkon: Katlanır cam balkon çeşitleri son yıllarda en fazla rağbet gören ürünler arasındadır. Teras kapamalarda, kış bahçelerinde ve balkonlarda yoğun bir şekilde kullanılmaktadır. Bunların yanı sıra kafeterya gibi ticari mekanlarda da oldukça sık kullanılmaktadır. Teras kapatma sistemleri için belki de en elverişli malzemelerden birisidir. Cam balkon modellerinde 5 farklı cam rengi seçeneği vardır; bunlar sırasıyla şeffaf, mavi, yeşil, bronz ve füme renklerdir. Alüminyum doğramalar için ise seçenekler biraz daha fazladır. Standart olan profiller gri ve bronz renklerdir. Bunların yanı sıra RAL kataloğunda bulunan tüm renkler alüminyum profillere uygulanabilir. Ahşap renkleri tercih edenler için de güzel çözümler mevcuttur. Ahşap renk kartelasındaki desenlerden herhangi birini seçebilirsiniz. Katlanır cam balkon sistemleri 8 mm temperli veya ısıcamlı temperli camlarla üretilebilir.
 2. Sürme Cam Balkon: Teras kapama sistemlerinde sürgülü cam balkon modelleri sıklıkla uygulanmaktadır. Katlanır modellere göre tek farkı, cam kanatların içeriye doğru katlanmamasıdır. Bu ürünlerde cam kanatlar bir ray üzerinde yatay bir şekilde hareket etmektedir. İzolasyon konusunda katlanır modellere göre bir miktar daha az performans göstermekle beraber, buna karşılık kullanım kolaylığı ile ön plana çıkmaktadırlar. Sürme cam balkon modelleri de 8 mm temperli veya ısıcamlı temperli camlar ile üretilebilir. Genellikle 8 milimetre temperli camlar tercih edilmektedir.
 3. Motorlu Giyotin Cam: Bir diğer seçenek de, kanatların elektrikli bir tüp motor yardımıyla dikey olarak, aşağı-yukarı hareket ettiği ve cam kanatlardan oluşan motorlu giyotin cam sistemidir. Motorlu giyotin cam sistemleri uzaktan kumanda yardımı ile hareket ettirilebilir. Korkuluk ve cam balkon fonksiyonlarını aynı anda sunabilen bir üründür. Giyotin sistemlerinde 8 milim temperli veya ısıcamlı temperli cam kanatlar kullanılır. Alüminyum ve cam renkleri konusunda, diğer ürünlerde olduğu gibi tüm seçenekleri değerlendirmek mümkündür.

DİKKAT:Motorlu Giyotin Cam” hakkında sizin için hazırladığımız bir sayfamız var. İncelemek isteyebilirsiniz.

Yukarıda saydığımız ürünler dışında, teras kapama sistemlerinde alüminyum, PVC ve masif doğrama modelleri de kullanılabilir bunlar tamamen müşterilerimizin tercihleri ve kullanım amaçları ile ilgilidir.

Teras Kapama İzmir Fiyatları

Bu ürünler için fiyat vermek öncelikle dikkatli bir keşif çalışması gerektirir. Biz firma olarak müşterilerimizi dikkatli bir şekilde dinlemeyi tercih ediyoruz. Müşterimizin hayal ettiği sistemin mümkün olup olmadığını belirliyoruz. Ardından tercih edilen malzemeleri belirliyoruz ve fiyat teklifimizi hazırlıyoruz.

Eğer teras kapama fiyatları ve/veya fiyatı müşterimiz tarafından onaylanır ise; bir diğer aşamaya geçiyoruz. Firma olarak keşif ücreti almıyoruz. İzmir, Manisa, Aydın, Balıkesir, Muğla ve Denizli illeri için firmamız tarafından keşif ücreti uygulanmıyor.

Duyuru: Firmamız 10/07/2019 tarihinde yepyeni ürünlerin tanıtımını sitesinden gerçekleştirecektir. Belki de cam balkon ve teras kapama modelleri ile ilgili yeni bir dönemin başlangıcı olacak. Devrim niteliğinde teknolojik geliştirmeler başınızı döndürecek.

Vizyon teras kapama sistemleri ile bir devir sona eriyor ve yenisi başlıyor. Yeni günlerde yeni şeyler söyleme zamanı. Tüm bildiklerinizi unutun! Herkesin heyecanla beklediği ürünler çok yakında sizlerle buluşacak.

%d blogcu bunu beğendi: